اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 2663
زبان : فارسی

آیا موهای زائد صورت با موچین کردن بیشتر می شوند؟

تاریخ درج خبر : 1397/12/5

موهای زائد صورت با موچین شدن بیشتر می شوند!! حتما شما هم این جمله را شنیده اید ولی آیا این جمله درست است یا نه را بر اساس مطالعات و فرآیند ضخامت موها برایتان خواهیم گفت.

موهای زائد صورت با موچین شدن بیشتر می شوند!! حتما شما هم این جمله را شنیده اید ولی آیا این جمله درست است یا نه را بر اساس مطالعات و فرآیند ضخامت موها برایتان خواهیم گفت.موهای زائد صورت

از آنجا که می دانید موهای زائد بدترین و آزار دهنده ترین نوع موها هستند و خانم ها و آقایان زیادی از این مسئله رنج می برند. چرا که از ابرو گرفته تا بالای لب، چانه یا هرجای دیگر، مو می تواند دردسر بزرگی باشد. اصلاح کردن، راه آسان و سریعی است ولی چه کسی حوصله و وقتش را دارد که صورتش را هر روز اصلاح کند؟ موم هم راه دیگری است، ولی می تواند دردناک و پرهزینه باشد. به همین خاطر به نظر می آید استفاده از موچین روش مناسبی برای خانم هایی که می خواهند از شر موهای زائدشان خلاص شوند باشد.

واقعیت و درک فرایند موچین کردن

قدم اول در رد یا اثبات این ادعا، درک این مساله است که موچین کردن با موها چه می کند. وقتی مو را با موچین برمی دارید آن را مثل اصلاح کردن از سطح نمی شکنید، بلکه آنرا از ریشه می کنید. به همین خاطر زمان بیشتری لازم است تا دوباره در بیاید. موچین کردن مو، به ریشه ی مو آسیب می رساند. این آسیب از سرعت رشد دوباره ی مو می کاهد. موچین کردن در چرخه ی رشد مو وقفه ایجاد می کند، بنابراین زمان بیشتری برای دوباره رشد کردن مو لازم است. مقدار این زمان می تواند در هر فرد متفاوت باشد.

موهای زائد

 

تحقیقات و مطالعات انجام شده چه می گویند؟

مطالعات متعددی برای بررسی ضخامت موهای دوباره رشد کرده انجام شده است. موهای صورت دو دسته اند. برای خانم ها، موی سر موی ترمینال (نهایی) نامیده می شود و موی صورت کرک نامیده می شود. کرک ها بسیار ظریف تر و نرم تر هستند. وقتی که به طور مکرر کرک ها را موچین کنید، برخی افراد اعتقاد دارند که بدن به اشتباه کرک ها را با موی ترمینال اشتباه می گیرد و این باعث رشد مجدد و سریع آن ها می شود. ولی این مساله اثبات نشده است!

آیا دلایل احتمالی وجود دارد؟

یک دلیل احتمالی برای این مساله که به نظر می آید موهای موچین شده ضخیم تر در می آیند وجود دارد. این مساله احتمالا به علت سرعت رشد مشابه است. زمانی که موها را موچین می کنید احتمالا همه ی آن ها را با هر طولی که باشند بر می دارید. زمانی که آن ها به چرخه ی رشدشان بر می گردند همه در یک زمان شروع به رشد می کنند. این امر باعث می شود که موها هم اندازه رشد کرده و بیشتر به چشم بیایند. و این نکته را می توان علت اصلی این امر دانست که برخی افراد تصور می کنند موها ضخیم تر در می آیند.

در حقیقت این تصور که موی موچین شده سریع و ضخیم تر رشد خواهد کرد هرگز اثبات نشده است. در واقع حتی در چندین مورد هم رد شده است. محتمل ترین دلیل برای این تصور، تغییری است که در سطح هورمون بدن ایجاد می شود. پس وقتی موچین را برای خلاص شدن از دست موهای زائد بر می دارید نگران نباشید. در ضخامت موهایتان تغییری ایجاد نخواهد شد.

از   0   رای
0

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.