تعداد بازدید: 2093
زبان : فارسی

با موهای خیس به رختخواب نروید

تاریخ درج خبر : 1397/10/3
منبع : سلامت نیوز

بسیاری از خانم ها عادت دارند با موی خیس و خشک نشده به رختخواب بروند، اما این عادت بد، نه تنها بر موهای سر تاثیرگذار است، بلکه می تواند سلامت کلی فرد را نیز تحت تاثیر قرار دهد. اگر شما هم اینگونه هستید بهتر است این عادت بد و مضر را ترک کنید. 

حتما قبل از خواب موهای خود را خشک کنید.

سر درد
رطوبت موجب تغییرات شدید در بدن می شود. خوابیدن با موهای خیس بخصوص بستن حوله به موها موجب می شود که موهای شما به مدت زیادی مرطوب بماند. وقتی مو مرطوب است درجه حرارت سر در خواب افزایش می یابد. درنتیجه درجه حرارت سر نمی تواند خود را با درجه حرارت بدن تطبیق دهد به خاطر همین سردرد شدید در نصفه شب به وجود می آورد.

عفونت قارچی پوست
یکی دیگر از عوارض خوابیدن با موی خیس، ابتلا به عفونت قارچی است. خوابیدن با موهای مرطوب، خطر ابتلا به عفونت های پوست را افزایش می دهد. سعی کنید موهای خود را در روز بشویید و شب ها قبل خواب دوش نگیرید. عفونت قارچی پوست، نوعی عفونت مسری بوده که باعث خارش وحشتناک شده و می تواند منجر به ریزش مو شود. زمانی که مو های خیس خود را روی بالش قرار می دهید، بالش گرم و مرطوب می شود. ترکیب موی مرطوب و بالش مرطوب موجب رشد قارچ خواهد شد.

آلرژی و سرما خوردگی
تغییرات در دمای بدن هنگام خواب با موهای مرطوب می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند و باعث ایجاد شرایطی مانند آلرژی و سرماخوردگی شود. رطوبت مو چند ساعته مکانیزم دفاعی را تضعیف می کند و به ویروس ها و باکتری ها اجازه حمله می دهد.

شکستگی و چسبندگی مو ها
مو زمانی که مرطوب است، بسیار شکننده خواهد بود. در این حالت، مو نفوذپذیر بوده و می تواند تا ۴۵ درصد وزن خود آب جذب کند. زمانی که خواب هستید، حرکت سر شما باعث کشیده شدن مو به اطراف شده و این امر احتمال شکستگی مو را افزایش می دهد. این حالت روی تمام بافت مو های شما تاثیر گذاشته و رشد مو ها را با مشکل مواجه می کند. همچنین خوابیدن در شرایطی که موها همچنان مرطوب هستند می تواند به چسبندگی موها در صبح روز بعد منجر شود و گیر افتادن تارهای مو در یکدیگر را به همراه داشته باشد.

بالش مرطوب، ایجاد باکتری
ممکن است پیش بیاید که شما از خستگی با موهای خیس به رختخواب بروید. وقتی با سر خیس روی بالش تان می خوابید، رطوبت به آن منتقل می شود و درنتیجه مقدار بسیار زیادی باکتری خطرناک روی آن جمع می شود. پس تا جای امکان ازخوابیدن با موی خیس پرهیز کنید ولی اگر تنبلی پیروز شد حتما حوله ای خشک را قبل از خواب روی بالش قرار بدهید تا از شر باکتری های عفونت زا خلاص شوید.

از   0   رای
0

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.