تعداد بازدید: 1809
زبان : فارسی

راز‌هایی برای شستشوی انواع مو

تاریخ درج خبر : 1397/7/30
منبع : دکتر سلام

شستشوی مو، نقش بارزی در جلوگیری از ریزش مو و زیبایی دارد و به همین دلیل توجه به نوع شوینده، دوره زمانی شستشو و نحوه شستشو دارای اهمیت فراوانی است.

تمیز کردن مو‌ها یکی از عناصر مهم برای سلامتی و درخشانی مو‌ها بوده و توجه به مواردی مثل شستشوی درست مو‌ها تاثیر بسیاری در مراقبت از مو‌ها دارد.

پوست شامل غده‌های چربی هست که وظیفه آن‌ها تولید و ترشح چربی به سطح پوست برای لطافت و نرمی مو‌ها می‌باشد؛ به همین دلیل بر اساس کار این غدد، مو‌ها در سه گروه چرب، معمولی و خشک قرار می‌گیرند.

شستشوی مو، نقش بارزی در جلوگیری از ریزش مو و زیبایی دارد و به همین دلیل توجه به نوع شوینده، دوره زمانی شستشو و نحوه شستشو دارای اهمیت فراوانی است.

در زیر به بیان نکات ساده و مهمی از مو و شستشو میپردازیم.

مو‌های چرب: تعداد افراد دارای این نوع مو نسبت به سایر انواع بیشتر است؛ شستشوی این نوع مو‌ها باید بدون دخالت ناخن، برس و یا انگشتان انجام شود و تنها با کف دستان و بصورت دورانی شستشو داده شود.

شستشوی یک روز در میان و در هر نوبت، دو مرتبه شستشو کفایت می‌کند؛ به یاد داشته باشید که آبکشی این مو‌ها با آب ولرم انجام شود (فراموش نکنید که نیازی به نرم کننده در شستشو نیست).

مو‌های خشک: این نوع موها، کمترین تعداد افراد را در بین انواع مو‌ها دارند و برای شستشو لازم است از شامپو‌های حاوی نرم کننده و یا کرم استفاده کرد (شامپو‌های حاوی کتیرا گزینه مناسبی است).

در شستشوی آن‌ها نیز باید از چنگ زدن و برس کشیدن پرهیز نمود و دو روز در میان و در هر نوبت دو مرتبه شستشو انجام داد (آب داغ برای شستشوی آن‌ها خیلی مضر است).

مو‌های معمولی: میزان چربی این مو‌ها و تعداد افراد دارای این نوع مو، در بین دودسته قبلی قرار دارد و به همین دلیل نیز نحوه شستشو باید تا حدودی بین به دو نوع قبلی انجام شود.

نکته مثبتی که در مورد شامپو بچه وجود دارد اینکه به دلیل عدم خاصیت قلیایی، گزینه مناسبی برای مو‌های حساس به شمار می‌آید، هرچند که برخی از قدرت شویندگی آن راضی نباشند.

ریزش مو از نگرانی‌های همه افراد است و دانستن این مسئله مهم است که ریزش عوامل متعددی نظیر استرس، رژیم‌های تغذیه، وراثت، کمبود آهن و روی، تب شدید و زایمان دارد؛ پس تنها با مراقبت از مو‌ها نمیتوان مو‌های زیاد و زیبایی داشت و رعایت بهداشت کامل بدن لازم است (بدانید ریزش حدود صد تار مو در روز طبیعی است)؛ و در آخر اینکه، تغییر ناگهانی درجه آب در هنگام شستشو (چه خیلی سرد و چه خیلی داغ)، باعث ایجاد شوک در ریشه مو‌ها و ریزش آن‌ها می‌شود.

از   0   رای
0

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.