اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 2250
زبان : فارسی

ليزر موهاي زائد برای این افراد ممنوع است

تاریخ درج خبر : 1397/2/9

ليزر، موهاي کرکي را از بين نمي‌برد. موهاي سفيد خاکستري و قرمز نيز پاسخ مناسبي به ليزر نمي‌دهند. پوست تيره هم انرژي ليزر را مي‌گيرد و اجازه نمي‌دهد انرژي کافي به ريشه مو برسد

ليزر موهاي زائد براي برخي افراد کاربرد چنداني ندارد يا ممنوع است. در این مطلب با اين گروه از افراد آشنا خواهيد شد.

1. اگر موهاي کرکي و روشن داريد يا پوستتان تيره است: ليزر، موهاي کرکي را از بين نمي‌برد. موهاي سفيد خاکستري و قرمز نيز پاسخ مناسبي به ليزر نمي‌دهند. پوست تيره هم انرژي ليزر را مي‌گيرد و اجازه نمي‌دهد انرژي کافي به ريشه مو برسد. به عبارتي بهترين کانديد براي ليزر موهاي زائد کسي است که پوست روشن و موهاي ضخيم و تيره دارد.
2. اگر برنزه شده‌ايد: اگر حمام آفتاب گرفته‌ايد يا سولاريوم کرده‌ايد، نبايد ليزر کنيد. بهتر است حداقل 2 تا 3 ماه صبر کنيد تا رنگ پوست برگردد. پوست برنزه را مي‌توان ليزر کرد اما پزشک مجبور است براي تاثير ليزر روي موهاي زائد انرژي آن را بالا ببرد. پوست تيره درصد زيادي از اين انرژي را به خود مي‌گيرد و اين مسئله باعث سوختگي مي‌شود. حداقل بايد 17 ژول انرژي به ريشه مو برسد تا ليزر اثر داشته باشد. براي اين منظور بايد 20 ژول انرژي به پوست بدهند. اگر براي پيشگيري از سوختگي انرژي ليزر را کاهش دهند، در رفع موهاي زائد بي‌تاثير مي‌شود.

3. اگر تبخال فعال داريد: وجود تبخال روي لب و ليزر موهاي زائد زير بغل مشکلي ايجاد نمي‌کند با اين حال متخصصان معمولا قبل از ليزر در مورد تبخال از مريض مي‌پرسند و اگر فرد تبخال فعال داشته باشد، براي او قبل و بعد از ليزر داروهاي ضدويروسي تجويز مي‌کنند. وجود تبخال در محلي که قرار است ليزر شود مي‌تواند باعث انتشار ويروس شود.
4. اگر زخم عفوني داريد: در صورت وجود يک زخم عفوني روي محل ليزر، انجام اين کار توصيه نمي‌شود زيرا ممکن است عفونت را به ساير مناطق منتقل کند.
5. اگر باردار يا شيرده هستيد: از نظر اخلاقي انجام اين کار درست نيست. گرچه هيچ سند علمي نشان نداده است ليزر روي سلامت جنين اثر سوء مي‌گذارد و مي‌توان پوست شکم يا ناحيه تناسلي را در اين دوران ليزر کرد اما اضطراب و درد و نگراني ناشي از ليزر مي‌تواند اثر سوء بر جنين بگذارد و به لحاظ اخلاقي بهتر است ليزر در اين دوران انجام نشود.
6. اگر آکوتان مصرف مي‌کنيد: مصرف آکوتان اثربخشي ليزر را کاهش مي‌دهد. از سوي ديگر اين دارو پوست را حساس و نازک مي‌‌کند و اين موضوع احتمال سوختگي، لک و اسکار بعد از ليزر را افزايش مي‌دهد.

7. اگر پسوريازيس داريد: در پسوريازيس، ويتيليگو، ليکن‌پلان و 12 بيماري پوستي ديگر، اگر در اثر ليزر پوست دچار سوختگي يا زخم شود، احتمال فعال شدن بيماري در ناحيه وجود دارد. انجام ليزر براي اين بيماران ممنوع نيست البته به شرطي که به‌وسيله متخصص مجرب و با انرژي مناسبي انتخاب شود که پوست آسيب نبيند.
8. اگر سابقه کلوئيد داريد: اگر سابقه کلوئيد داريد، ممکن است به دنبال سوختگي يا زخمي که ممکن است ليزر ايجاد کند، پوستتان گوشت اضافه بياورد.
9. اگر مبتلا به اگزما يا آکنه‌ايد: اگر عفونتي روي اگزما يا آکنه سوار نشده باشد، انجام ليزر برايتان اشکالي ندارد اما اگر آکنه شما عفوني است، انجام ليزر باعث انتشار عفونت خواهد شد.
10. اگر ماينوکسيديل مصرف مي‌کنيد: ماينوکسيديل دقيقا عکس ليزر عمل مي‌کند. يعني فرد براي پرمويي ماينوکسيديل مصرف مي‌کند و ليزر باعث کاهش رشد مو مي‌شود.

11. اگر از برخي داروها مثل ترکيب‌هاي طلا استفاده مي‌کنيد: ليزر موي زائد براي اين افراد ممنوع نيست اما بهتر است اين کار را تا پايان مصرف اين داروها به تعويق بيندازند.
12. اگر مبتلا به لوپوس هستيد: اگر مبتلا به بيماري‌اي مثل لوپوس هستيد که به نور حساس است، چون ليزر نيز نوعي نور است بهتر است اين کار را انجام ندهيد.

از   0   رای
0

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.