اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 1822
زبان : فارسی

کاربردهای درمانی بوتاکس چیست؟

تاریخ درج خبر : 1397/9/12
منبع : خبرگزاری فارس

بوتاکس ابتدا برای کمک به بیماران مبتلا به انحراف چشم، مورد استفاده قرار می‌گرفت و سپس به حوزه زیبایی ورود یافت.


سیدبهزاد پوستی در حاشیه شانزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو بینی و سر و گردن ایرا اظهار داشت:‌ استفاده از دستگاه‌های لیزر مختلف، رادیوفرکوئنسی، التراسوند، پرکننده‌ها و بوتاکس و....از جمله اقدامات درمانی غیرتهاجمی در حوزه زیبایی به شمار می‌روند که هر کدام ازاین اقدامات به تنهایی و یا به‌صورت ترکیبی براساس نیاز بیمار گاهی توصیه و انجام می‌شوند.

عضو هیات مدیره انجمن راینولوژی ایران گفت: باید مشاوره مناسب قبل از این درمان ها برای متقاضیان صورت پذیرد، به طور مثال لیزر معجزه نمی‌کند و گاهی نیاز است همزمان اقدام غیرتهاجمی دیگری همراه با آن انجام شود.

وی در مورد بوتاکس گفت: بوتاکس درابتدا برای کارهای درمانی مورد استفاده قرار گرفت و سپس در حوزه زیبایی بدان توجه شد به طور مثال بوتاکس برای کمک به بیماران مبتلا به استرابیسم ( انحراف چشم)، مورد استفاده قرار می‌گرفت و به تدریج ازآن در زمینه های درمانی دیگر استفاده شد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مراحل تولید بوتاکس باید به درستی انجام شود تا داروخلوص کافی داشته باشد و ما را به نتیجه مورد قبول برساند ولی متأسفانه در بازار بوتاکس‌های تقلبی و چینی که مراحل تولیداستاندارد ندارند به فروش می‌رسند که این مسئله می‌تواندبیمار را دچار عارضه دارویی نمایدوچنانچه دوزآن صحیح نباشدازاین جنبه نیز برای بیمار عوارضی به همراه خواهدداشت.

این متخصص گوش و حلق و بینی گفت: تزریق بوتاکس ممکن است دربرخی بیماری‌ها و وضعیت سلامت متقاضیان به صلاح نباشد، نکته قابل توجه دیگر فردی است که تزریق بوتاکس را انجام می‌دهدکه باید از اطلاعات علمی موردنیازبرخوردارباشد، لذا توصیه میشودمتقاضیان این تزریق از دریافت خدمات بوتاکس توسط مراکز و افراد فاقد صلاحیت مثل آرایشگاه‌ها خودداری کنند.

پوستی گفت: افرادی که بوتاکس برای آنها جهت رفع خطوط صورت که خیلی عمیق نشده انداستفاده می‌شود باید 4 تا 6 ماه بعد مجدد آن‌راتکرار کنندکه این امربه خاطرطول مدت تاثیردارواست.

عضو هیأت مدیره انجمن راینولوژی ایران در مورد پرکننده‌ها به عنوان بخش دیگری ازدرمان‌های‌های غیرتهاجمی زیبایی گفت:امروزه به‌عنوان پرکننده ازمتداول‌ترین روشها استفاده ازژل‌های هیالورونیک وچربی بدن است وژل های دائمی بعلت عفونت وجابجایی کنار گذاشته شده اند.تاثیرپرکننده های ذکرشده حدود۶ ماه است که پس از این مدت زمانی نیاز به تکرار دارند.

وی در مورد لیزر گفت: لیزر برای لایه‌برداری و اصلاح سطح پوست و تحریک کلاژن‌سازی پوست می‌تواند مؤثر باشد که این مسئله باید توسط افراد حرفه‌ای و پزشکان متبحر صورت گیرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مورد استفاده از دستگاه های رادیوفرکوئنسی گفت: این روش لایه‌های سطحی پوست را اصلاح و کلاژن‌سازی را تقویت می‌کند، دستگاه التراسوند برای لایه‌های عمیق ترپوست استفاده می‌شوند که باعث تاثیر برکلاژن ناحیه و همچنین دوباره‌سازی زنجیره آن در محل درمان می‌ گردد، برای حفظ نتایج وفواید درمان های غیرتهاجمی زیبایی نزدبیماران لازم است درفواصل زمانی خاصی این اقدامات تکرارشوند.

از   0   رای
0

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.